Büyükşehirde kovan krizi

Büyükşehirde kovan krizi
                Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Daire Başkanlığı tarafından arıcılığı desteklemek, geliştirmek ve teşvik etmek amacıyla uygulamaya konulan ‘Arıcılığı Geliştirme ve Polinasyon Projesi’ çerçevesinde gerçekleştirilen arı kovanı dağıtımlarında usulsüzlük iddiaları ortaya atıldı.                Kimse araştırmıyor mu?
                2015 yılında başlatılan proje kapsamında her yıl arıcılara verilen kovan desteği halen sürerken, bazı arıcılardan sürpriz açıklamalar geldi.
tasarım59 reklam paketi
                Hizmet Medya’ya konuşan ismini vermek istemeyen arıcılar, “2015 yılında açılan arıcılık kursuna katıldık ve belgemizi aldık. Arıcılığa başlarken Büyükşehir Belediyesi bize kişi başı 6’şar tane sandık verdi. Sonraki yıl bazı arıcılar bu işi bırakarak fabrikaya girmeyi tercih ettiler ve arıcılık işini sonlandırdılar. Ona rağmen hepsine hibe kovan verilmeye devam edildi. Daha sonraki yıllarda da birçok arıcı, arıcılık işini bırakarak sigortalı başka işlere girdiler. Onlara da halen hibe sandık veriliyor. Üst kademeden Bağ-kur ödeyenlere de sandık verilmeyecekti fakat şimdi onların da hibe sandık aldıklarını öğreniyoruz. Birçoğu da belediyeden aldıkları hibe sandıkları satıyorlar” iddiasında bulundular.
                Şikayet için muhatap bulamıyoruz
                Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ni aramalarına rağmen karşılarında muhatap bulamadıklarını savunan arıcılar, “Sabahtan beri karşımızda muhatap yok. O telefonu ötekine bağlıyor. Öteki telefonu diğerine bağlıyor. Derdimizi dinleyecek yetkili yok. Son olarak Tarımsal Daire Başkanı Hacı Bey ile görüştük. Kendisine şikâyetimizi aktardığımızda, ‘Bizim dünya kadar işimiz var. Biz araştıramayız’ cevabını aldık. Hacı Bey daha da ileri giderek; ‘Cebimden para vereyim de tedariğinizi giderin. Hadi kardeşim hadi’ diyerek bizle adeta alay etti. Bizim vergilerimizle alınan o sandıkların akıbetini araştırmaktan bile aciz bir belediyecilik var. Yazıklar olsun” sözcüklerini kullandılar.
                En son Tepe ile görüştük
                Şikayetlerini son olarak Muratlı Belediye Başkanı Nebi Tepe’ye de ilettiklerini anlatan arıcılar, “Nebi Başkan bize ‘Yok öyle bir şey, yapmamışlardır. Olmaz öyle şey, tamam bakacağız’ gibi cevaplar verdi. Kimin kapısını çalsak ilgilenmiyor. Milli servet hak etmeyenlerin elinde heba oluyor” yorumunu yaptılar.

Yayınlanma Tarihi : 9/8/2019 17:24
Okunma Sayısı : 1607

Muratlı Nöbetçi Eczane

MURATLI BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN
reklam 1
Günlük Kurlar