Otomatik bariyere manuel ayar

Otomatik bariyere manuel ayar
                Muratlı-İnanlı Çeşme arasındaki tren yolunda, tren geçtikten sonra bariyerler kalkmayınca devreye vatandaşlar girerek bariyerleri eliyle kaldırdı. Tehlikeli durum saatlerce devam etti.                Sorunlar bitmek bilmiyor
                Muratlı’nın ortasından geçen tren yolu ilçeyi ikiye bölüyor.
                Yerleşim bölgesinden geçen demiryolunun çeşitli noktalarında hemzemin geçitler bulunuyor. Araçların ve yayaların geçişini sağlayan bu geçitler zaman zaman kazalara sahne oluyor.
                Kaza olmaması için otomatik bariyer uygulamasına geçilen hemzemin geçitlerde yeni sorunlar baş gösterdi.
                Elektronik sistem nasıl işliyor?
                Otomatik bariyer Tren Garı’nın dışında, görevli personel olmayan hemzemin geçitlerde uygulanıyor.
tasarım59 reklam paketi
                Tren, hemzemin geçide bin 200 ila bin 500 metre arasında yaklaştığında sistem otomatik olarak devreye giriyor ve bariyerler kapanıyor. Tren uzaklaşınca bariyerler yeniden açılıyor.
                Bazen bariyerlerin açılmadığını, bunun da uzun trafik kuyruklarına neden olduğunu dile getiren araç sürücüleri, “Bazen bariyerler açılmıyor. Bu durum araç trafiğinin aksamına neden oluyor. Görevliler hemzemin geçide ulaşıncaya kadar bariyerler kapalı kalıyor. Görevlilerin dediğine göre arıza olunca bilgisayar sistemi arıza alarmı veriyormuş, hemen geliyorlarmış ama biz saatlerce bu bariyerlerin bu şekilde kaldığını gördük” dedi.
                Yurdum insanı çareyi buldu
                İnanlı Çeşmesi mevkiinde yer alan hemzemin geçitte bariyerler bozulunca vatandaş da çareyi kendi yöntemlerini uygulamakta buldu.
                Bir vatandaş bariyeri kendi eliyle kaldırarak araçların geçişini sağladı. Kendine sorumluluk bilen vatandaş, eliyle araçların geçişini sağlayarak; çift şeritte bekleyen tüm araçları sırasıyla geçirdi. Hemzemin geçitte arıza giderilinceye kadar vatandaşların bu tehlikeli yöntemi uygulamaya devam ettikleri gözlemlendi.
                Bu arızanın zaman zaman meydana geldiğini anımsatan ilçe sakinleri, “Hadi bariyer arızalandı, kalkmıyor. Peki ya tam tersi olsaydı? Bariyer arızalanıp tren gelirken inmeseydi ne olacaktı? Tersi bir arızada çok ciddi tren kazaları yaşanabilir” dedi.
                En geç bir saate çözülüyor
                TCDD yetkilileri ise konuya ilişkin olarak, otomatik bariyer uygulamasının yapıldığı hemzemin geçitlerde zaman zaman bariyerlerin bozulduğunu, sistemin teknik ekibe uyarı mesajı atmasının ardından onarım için hemen harekete geçildiğini söyledi.
                Bu tarz arızalar meydana geldiğinde görevli ekibin olay yerine varma süresinin yarım saat ile 1 saat arasında değiştiği öne sürülürken, bu süre zarfında vatandaşların geçidi kendi yöntemleriyle kullanmış olabileceğine dikkat çekildi.
Yayınlanma Tarihi : 15/8/2019 14:04
Okunma Sayısı : 1508

Muratlı Nöbetçi Eczane

MURATLI BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN
reklam 1
Günlük Kurlar