İyilik etrafında halka olalım

İyilik etrafında halka olalım
                Türk Kızılayı tarafından yaz aylarında kan bağışının önemi anlatılarak; Muratlı halkı kan kampanyasına davet edildi.                Hizmet Medya aracılığı ile gönüllü vatandaşlara seslenen Türk Kızılayı Lüleburgaz Kan Merkezi Müdürü İldeniz Atılgan, 21 Ağustos 2019 ve 28 Ağustos 2019 Çarşamba günlerinde yapılacak kan bağışına ilçe sakinlerini davet etti.
tasarım59 reklam paketi
                Kan stoklarında bir yetersizliğin söz konusu olduğunu dile getiren Müdür Atılgan, “Biliyorsunuz ki kan kaynağı sadece insan. Bilim ve teknoloji çok ilerlemiş olmasına nazaran kan üretimi yapılamıyor. Yaz ayları olması nedeniyle kan bağışı sayılarında azalma meydana geldiğinden kan bağış programı düzenliyoruz. Bu sıkıntının yaşanmaması açısından tüm Muratlı halkını bu dönemde kan verme konusunda kendilerine yardımcı olmaya davet ediyoruz” dedi.
                Atılgan; “Hala ihtiyacın altında kan bağışı var ve bu yüzden insanlarımız hala kan arıyor, anonslar duyuyoruz. İşte bunun yaşanmaması için biz böyle bir iş birliği içindeyiz. Önümüzdeki Çarşamba ve bir sonraki Çarşamba günü Muratlı’daki herkesin katılımını bekliyoruz. Sizler kan veremeseniz bile çevrenizdekileri yönlendirebilirseniz; bu iyilik sayesinde hepimiz bir halka oluruz” şeklinde konuştu.
                Siyasi partiler, STK’lar ve ilçedeki resmi kurum ve kuruluşları da kan bağışına davet eden İldeniz Atılgan, afişler, anonslar ve mesajlarla da duyuruların sürdüğüne dikkat çekti.
                Kan bağış tırı, 21-28 Ağustos tarihlerinde Bülent Ecevit Parkı yanına konuşlanarak; 12.30 – 19.30 saatleri arasında hizmet verecek.
Yayınlanma Tarihi : 16/8/2019 18:12
Okunma Sayısı : 1191

Muratlı Nöbetçi Eczane

MURATLI BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN
reklam 1
Günlük Kurlar