25 cana 25 çiçek figürü

25 cana 25 çiçek figürü
                Muratlı’nın Balabanlı ile Çorlu’nun Sarılar Mahallesi arasında gerçekleşen elim tren kazasında yaşamını yitiren 25 vatandaş için hazırlanan anıt inşası tamamlandı.                Uzunköprü-Halkalı arasında 6 vagon, 362 yolcu ve 6 personel ile seferini yapan trenin, Balabanlı’yı geçerek Sarılar Mahallesi sınırlarına gelince devrilmesi sonucu yaşanan talihsiz tren kazasında hayatını kaybeden 25 vatandaşın anısını yaşatmak için yapılan çalışmalarda sona gelindi.
tasarım59 reklam paketi
                Elim tren kazasında yaşananların unutulmaması ve unutturulmaması gerektiğini ifade eden Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, yaşamını yitiren 25 vatandaşın isimlerini ölümsüzleştirdi.
                Daha önce tren kazasının yıldönümü olan 8 Temmuz 2019’a yetiştirilmesi planlanan anıt, yaşanan aksaklıklar nedeniyle tamamlanamamıştı.
                Çorlulu heykel sanatçısı Ersin Alyakut tarafından tasarlanan ve 5 m² kaide üzerine inşa edilen anıtın yüksekliği 7 metre olurken, üst kısım eni 1 metre, alt kısım eni ise yaklaşık olarak 2,5 metre olarak inşa edildi. Sarılar Mahallesi Hatıra Ormanı içinde kazanın yaşandığı alandan görülecek şekilde yapılan anıtın alt kaidesinde kadın figürünün önünde tren kazasında yaşamını yitiren vatandaşları simgeleyen 25 çiçek, üst kaidede ise göğe yükselen kuş figürü yer aldı.
                Çevre düzenlemelerinin tamamlanmasının ardından anıtın açılış töreni gerçekleştirilecek.

Yayınlanma Tarihi : 15/8/2019 12:30
Okunma Sayısı : 1235

Muratlı Nöbetçi Eczane

MURATLI BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN
reklam 1
Günlük Kurlar